ــیɪʀᴀɴɪایرانــ

ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی

ــیɪʀᴀɴɪایرانــ

ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی

ــیɪʀᴀɴɪایرانــ

خرید انواع ننو و تخت و تاب درختی از طریق کانال تلگرامی ما به آدرس: Http://t.me/nanumarket

logo-samandehi
از بازدید کنندگان محترم دعوت میشود تا در صورت تمایل، بعد از عضویت در سایت بیان ، در این بلاگ به عنوان نویسنده شروع به کار کنند. برای این امر،کافیست در بخش دعوت به نویسندگی تنها نام کاربری خود را همراه با مشخصات فردی ارسال کنید.
در حال بارگزاری موتور جست و جو
برای شنیدن آهنگ نابرده رنج احسان خواجه امیری روی دکمه زیر کلیک کنید.
آخرین نظرات
کد لوگوی ما در جعبه پایین


۱۰ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

دو تا عکس متحرک فوق العاده

عکس اول:

عکس دوم:

بت شکن دعوی و بت گر بوده ام!

من آن روزها وقتى پاى منبرها می نشستم که می گفتند در کعبه سیصد و چند بت گذاشته بودند، تعجب می کردم که در یک اطاق و اینقدر بت؟!

ولى بعدها دیدم که در دل کوچک من بت‏هاى بی شمار صف بسته‏ اند و بت‏هاى بزرگ نفس و خَلق و دنیا و شیطان، با بی حساب بت‏هاى کوچک، در من غوغایى راه انداخته ‏اند و شب و روزم را پر کرده‏ اند. آنها محرک‏هاى من بودند و من می خواستم که اینها را مهار کنم و می خواستم از کفر به شرک و به توحید برسم. و تنها یک محرک براى خودم داشته باشم.

چرا در نماز ایاک نعبد (متکلم مع الغیر) می گوئیم؟

 

آیت الله جوادی آملی :شاید قصد نمازگزار از آوردن متکلم مع‏ الغیر «نعبد» در هنگام قرائت سوره حمد در نماز یکی از این وجوه  باشد:

 

الف. نمازگزار نیز در صف سایر موجوداتی قرار دارد که خداوند را عبادت می ‏کنند؛ زیرا خداوند تبارک و تعالی پروردگار جهانیان است که همه آنها پروردگار واحد خویش را می‏ پرستند.

علی(ع) اقیانوس عمود بر زمین

این شبها سخن از علی(ع) بسیار گفته شد اما او که بود و چه کرد؟

راستش را بخواهید واژه ها و کلمات در بیان کیستی او سرکش اند و مهار نشدنی پس  به مقدمه چینی روی می آورم تا کلمات را مطیع و رام خود سازم.

در طول تاریخ انسان موج آفرینانی بوده اند که کشتی جامعه انسانی را به حرکت بخشیده و آن رابه تلاطم و خروش انداخته  و سرنوشت کشتی و کشتی نشینان را رقم زده اند.مردان بزرگ همان موج آفرینانند که جامعه انسانی را به حرکت وامیدارند ، برخی از این امواج، کشتی شکنند و غرق کننده و برخی نجات بخش و احیا کننده. بدون شک رهبران آسمانی و پیامبران الهی موج آفرینانند که با موج هدایت خود ،کشتی جامعه انسانی را از ورطه هلاکت نجات داده و به ساحل نجات رهنمون شده اند.

عاقبت کتک زدن کودک توسط پرستار حیوان صفت!

این رو برای جنبه تبلیغاتیش عرض نمیکنم؛ اگر از دیدن صحنه های خشن حالتان بد میشود لطفا این کلیپ رو نگاه نکنید بدلیل این که واقعا تاثیر گذاره بخصوص این که بحث کتک زدن یک بچه به صورت وحشیانه در میان است.

کلیپ را به سه بخش تقسیم کردیم:

1. کتک زدن بچه.

2. عاقبت کتک زدن بچه.

3. بلایی که سر بچه آمده.

کلینتون:"ما القاعده را ساختیم" به استناد فیلم!

توضیحات:کلینتون، وزیر سابق امور خارجه آمریکا که اکنون نیز نامزد پست ریاست جمهوری آمریکا میباشد، اعترافات جالبی را در مورد القاعده کرده است.

دو کلیپی که در ادامه خدمت دوستان ارائه میشود شامل کلیپ تصویری از خود کلینتون میباشد.

پی نوشت: فیلم ها به زبان انگلیسی میباشند و فعلا ترجمه زیر نویس آن را نساخته ایم که ان شاء الله به زودی در دسترس دوستان قرار خواهد گرفت.

کلیپ اول برای اثبات ادعا:


دریافت
مدت زمان: 1 دقیقه 35 ثانیه

کلیپ دوم برای اثبات ادعا:

شهادت امیر المومنین علی علیه السلام بر همه ی "مرد"های جهان تسلیت.

مرد به معنای آزاده.

مرد به معنای حق طلب. 

نه مرد به این معنا که نر باشی.

مرد بودن مذکر بودن نمیخواهد.

مرد بودن شعور، غیرت و وجدان میخواهد.

هر مردی سر به درگاه امیرش خم میکنذ و آماده مردانگی است.

حیوان هم میتواند نر باشد. اما هیچ گاه نمیتواند مرد باشد.

شهادت مولای متقیان، امیر المومنین، علی ابن ابی طالب (ع) را به مولایم حضرت حجة (عج) و همه مرد های جهان تسلیت عرض میکنم.

سن ازدواج ائمه علیهم السلام. (ائمه در چه سنی ازدواج کردند؟)

درباره اهمیت ازدواج در اسلام تا دلتان بخواهد آیه و روایت وجود دارد. خدا در آیه 21 سوره روم ازدواج را یکی از نشانه های خودش می داند و می فرماید:« یکی از نشانه های خدا این است که از خود شما برایتان همسرانی آفریده تا با آنها آرام گیرید و میان شما دوستی و مهربانی نهاد که در این، برای گروهی که می اندیشند عبرت هاست». اما متأسفانه اکنون بعضی از جوانان به بهانه های مختلف، این سنت نبوی را به تأخیر می اندازند و با امروز و فردا کردن مجرد می مانند. در حالی که سیره ائمه معصومین (ع) نشان می دهد که بزرگان دینی ما خیلی زودتر از سنی که حالا جوانان ازدواج می کنند متأهل می شدند. اگر می خواهید درباره سن و چگونگی ازدواج ائمه معصومین( ع) بیشتر بدانید این دو صفحه را بخوانید.

1- پیامبراکرم(ص)

سن ازدواج: 25 سالگی
نام همسر: حضرت خدیجه (س)
خیلی ها حضرت خدیجه( س) را به ثروتش می شناسند اما حتماً جالب است بدانید که او خواستگاران بسیاری داشت ولی به آنان پاسخ مثبت نمی داد. گویا او دل در گرو شخصی داشت که امین خدا بود .خودش می گوید روزی دانشمندی یهودی را دیدم که به من گفت جوانی که برای تو کار می کند نشانه هایی از پیامبری در اوست. حضرت خدیجه( س) حق داشت مجذوب و شیفته محمد(ص) شود، چرا که او امانتدارترین و صادق ترین فردی بود که تا به آن روز دیده بود. به همین دلیل خواهرش را به خواستگاری آن جوان فرستاد. پیامبر(ص) گفت باید از عمویم که مرا بزرگ کرده و بر من حق پدری دارد اجازه بگیرم. این ادب پیامبر(ص) را نشان می دهد. پیامبر(ص ) هنگام خواستگاری گفت به جز لباسی که بر تن دارد، ثروتی ندارد و جز زندگی ساده چیز چندانی نمی تواند برایش فراهم کند. حضرت خدیجه (س) می گوید آنچه درباره شما می دانم این است که صفای باطنی زیادی دارید. از آنچه شما دارید آگاهم و از آنچه دیگران نمی دانند باخبرم.

من و عمویم

عمویم گفت: 

چه جوری به مدرسه می‌روی؟

گفتم: با اتوبوس. 

پوزخندی زد و گفت:

من وقتی به سن تو بودم ده‌کیلومتر پیاده می‌رفتم.

عمویم گفت:

چقدر بار را می‌توانی بلند کنی؟

گفتم: یک گونی برنج.

قرآن برای هدایت ما بس است؟ پس بخوان اسناد قرآنی را!

بسم الله.

اخیرا با موضوعی در مباحثات با اهل مذاهب دیگر اسلام، همچون اهل تسنن با این موضع برخورد میکنیم که میگویند: "قرآن برای ما بس است." و احادیثی که پیامبر بیان کرده اند را در مورد جانشینی اهل بیت انکار کرده و میگویند قرآن کفایت است طبق حرفی که عمر، خلیفه دوم زده است.

حال به آیه ای میپردازیم که این استدلال ایشان را با خود کلام الله نقض میکند و باز ایشان قبول نکرده و سر لجبازی و تعصب و افراط را رها نمیکنند.

سوره ی نجم، آیات 3 و 4 میفرماید:

"وَمَا یَنطِقُ عَنِ الْهَوَىٰ ﴿٣ إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْیٌ یُوحَىٰ ﴿٤﴾"

و از سر هوس سخن نمى‌گوید. (۳) این سخن بجز وحیى که وحى مى‌شود نیست. (۴)

ابتدا به شأن نزول آیات 1 الی 4 سوره نجم میپردازیم و مشخص میشود که منظور قرآن چه کسی است.